Tuesday, 9 August 2011

Acu kontūrlīnijas zīmēšanas stunda


Pēdējo gadu laikā daudz ceļoju un dzīvoju ārzemēs - vairākās valstīs, galvenokārt Eiropā. Savu ceļojumu laikā vienmēr pievēršu uzmanību, kā ģērbjas un krāsojas vietējas meitenes mēģinot atminēt viņu stila esenci. Patlaban varu teikt, ka mani saista Skandināvu un Holandiešu meiteņu dabiskums, bet tomēr mana sirds pieder britu ekstravagantajam un izteiksmīgajam stilam. Es vienkārši dievinu šo vieglumu, ar kuru britu meitenes vienā tēlā savieno nesavienojamo un vienlaikus izskatās koptas, spilgtas un interesantas! Tas attiecas ne tikai uz drēbēm, bet arī meikapu.

Pēc maniem novērojumiem Anglijā meitenes krāsojas daudz vairāk un spilgtāk nekā pie mums turklāt izmanto produktus, no kuriem Latvijā daudzas izvairās. Īsumā, klasiskais meikaps ir šāds: diezgan bieza tonālā vai pūdera kārta uz sejas (atzīstos, ka ne visas cenšas pieskaņot krēma toni ādas tonim un ļoti bieži sanāk pārspīlējumi), izteiksmīga acu kontūras līnija, kas nebeidzas acs ārējā stūrītī, bet stiepjas tālāk; biezas melnas skropstas, bronzeris vai vaigu sārtums, lai izceltu sejas reljefu un, atkarībā no personīgajām preferencēm, vai nu pilnīgi bezkrāsaina, bāla vai nu koši sarkana lūpukrāsa uz lūpām. Protams, pastāv vairākas variācijas, bet kopēja tendence ir tieši šāda, kādu es to nupat aprakstīju.

Es britu stilu mēģinu ievest arī savā make-up rutīnā. Pēc ceļojumu uz Lielbritāniju sāku izmantot tumšākas acu ēnas un iemācījos klāt acu laineri. Tomēr īsta profesionāle britu meikapa imitācijā ir mana māsa, kas Lielbritānijā ir nodzīvojusi daudz vairāk nekā es un kas pilnībā ir pārņēmusi vietējas make-up tradīcijas. Tāpēc šajā reizē es izdomāju ļaut viņai parādīt jums, kā viņa zīmē savu slaveno fenomenāli garu acu kontūras līniju, kura sagriež puišiem galvas un izsauc skaudības lēkmes viņas draudzeņu vidū :)))))

Sākumā par izmantotiem produktiem - tie ir divi: MAC melnais gēla acu laineris un MAC otiņa 209SE. 

Iesākumā māsa uzklāj bāzi (viņa tāpat kā es lieto Urban Decay bāzi) un acu ēnas (viņas iecienītas ir All That Glitters un Wedges no MAC). Un tad sāk zīmēt plānu līniju gar acs augšējo plakstiņu, sākot acs iekšējā stūrītī.  


Tad ir jāizvēlas kontūrlīnijas pagarinājuma beigu punkts. Lai to izdarītu pareizi, parasti iesaka iedomāties līniju, kas stiepjas no acs ārēja kaktiņa līdz uzacs sākumam. Tam punktiņam ir jāatrodas uz šīs līnijas atkarībā no acs kontūras pagarinājuma vēlama garuma. Bet gan mana māsa, gan es šo maģisko punktiņu izvēlāmies drīzāk intuitīvi. 


Pēc tam šīs izvēlētais punktiņš ir jāsavieno ar jau uzzīmēto acs kontūru, tādējādi izstiepjot to uz ārpusi. Pamanīju, ka to darot, māsa tur otiņu praktiski perpendikulāri ādas virsmai, lai līnija sanāk pēc iespējas plānāka. Tomēr, kad līnija beidzot ir uzzīmēta, tai ir jāpiešķir izteiksmīgums un skaists izliekums un tad to var iezīmēt drusciņ platāku tomēr nodrošinot, lai pats gals paliek spics. 
Beigās ir jāuzklāj tuša. Šeit ir galarezultāts. 


                                                                    

3 comments:

  1. patīk veids kā zīmē līniju :) varu ieteikt izmēģināt šādu veidu: seko apakšējai acs līnijai(skropstu līnijai, waterline, isti nezinu kā to nosaukt latviski) un ar laineri it kā turpini dabisko līniju.(ja saproti, ko domāju) Izskatīsies vēl savādāk, varbūt patiks Tev. :)
    Un par britu cilēku kosmētikas paradumiem pilnībā piekrītu :)

    Foršs blogs. :))xx

    ReplyDelete
  2. Milzigs paldies! Prieks ka jums patika! :)))

    ReplyDelete